Om oss

Basecamp Explorer er en reiselivsbedrift som opererer med flere destinasjoner forskjellige steder på jorda, på en opplyst og ansvarlig måte.

HVORDAN STARTET ALT SAMMEN?

Svein Wilhelmsen grunnla Basecamp Explorer i 1998, etter et livsforvandlende møte med en Maasai sjef Ole Taek. En kveld rundt bålet i Masai Mara fortalte den eldste masaien en bekymringsfull fortelling om truslene mot sitt folk. Wilhelmsen ble inspirert av hans bekymring og så muligheten til å grunnlegge et selskap som ville bry seg. Et selskap som ville etterlate seg et positivt fotavtrykk uansett hvor det befant seg og som ville ha en positiv påvirkning på folket som man jobber med. Siden 1998, Basecamp Gruppen har vokst til ni unike destinasjoner i Kenya og på Svalbard.

 

MØT VÅRE GRUNNLEGGERE OG CEO

MØT VÅRE STYREMEDLEMMER I OSLO, KENYA OG Svalbard

BASECAMP EXPLORER AS

Svein Wilhelmsen
Styreforman og eier
sw@basecampexplorer.com

Anne Katrine Stabell Hagelund
Styremedlem og eier
kiri@bornglobal.no

Trond Backer
Styremedlem
trond@backerbang.no

BASECAMP EXPLORER KENYA LTD

60% eiet av Basecamp Explorer / 40% eiet av Norfund

Svein Wilhelmsen, Norway
Styreforman
sw@basecampexplorer.com

Brita Knutsen Dahl, Norway
Styremedlem
brita@basecampexplorer.com

Justin Francis, UK
Styremedlem
justin@responsibletravel.com

Isabella Wilson, Kenya
Styremedlem
brightwater@africaonline.co.ke

Kjartan Stigen
Styremedlem, Norfund
kjartan.stigen@norfund.no

BASECAMP SPITSBERGEN AS

90% eiet av Basecamp Explorer

Brita Knutsen Dahl
Styreforman og eier
brita@basecampexplorer.com

Svein Wilhelmsen
Styremedlem
sw@basecampexplorer.com

Henning Nielsen
Styremedlem
henning.nielsen@dermanor.no

Lars Weyer–Larsen
Styremedlem
l.weyer-larsen@outlook.com

Lukk

Contact us

Fill in the details and we will get back to you soon.

  • Dette feltet er for valideringsformål og skal stå uendret.